top of page

Vai tiešām pastāv #detox prakses jeb tas ir cilvēku mānīšanas un mārketinga triks?

#Detox jeb dažāda veida attīrīšanas prakses patiešām pastāv un ir ķermenim ļoti noderīgas.


#Detox prakses nav ne mīts, ne mārketinga triks. Tās tiek pētītas un radītas arvien daudzveidīgākas, cenšoties piekļūt organisma pašattīrīšanas sistēmām – limfātiskajai sistēmai, asinsritei un fasciālo ūdeņu plūsmai arvien mērķtiecīgāk un efektīvāk. #Detox prakses ir tās, kas piekļūst un stimulē arī organisma pašattīrīšanas čaklākos orgānus un sistēmas – zarnas, nieres, aknas, elpošanas sistēmu. #Detox prakses ir paredzētas, lai šo sistēmu darbību aktivizētu un palīdzētu ķermenim tikt galā un izvadīt to saturu, kas mūsos ir lieks vai sakrājies par daudz.

Pastāv dažāda veida #detox prakses. Tās, par kurām pašlaik rakstu, ir ĶERMEŅA PRAKSES, kas ierosina un veicina organisma attīrīšanos. Izpurināts, izmasēts, izpulsēts, izstiepts un nodrenēts ķermenis jūtas, uzvedas un izskatās savādāk nekā neizpurināts, neizmasēts, neizpulsēts, neizstiepts un nenodrenēts ķermenis.

Ķermenis ir gudrs. Un viņš pašattīrās nepārtraukti arī ikdienā – dienā un naktī. Ja ķermenis regulāri tiek daudzveidīgi izkustināts svaigā gaisā, tas pašattīrās, jo tiek pietiekoši apskābekļots.

Ja mēs regulāri un apzināti organizējam sev dienas vai vismaz stundas bez dažādām ierīcēm, attīrīšanās un atjaunošanās iespēju saņem smadzenes un nervu sistēma. Tāpat nervu sistēma pašatjaunojas un pašatindējas, ja mēs iemācāmies meditēt un dabiski dziļi atslābināties. Kā arī tad, ja mēs regulāri labi izguļamies. Ja mēs ēdam relatīvi veselīgi, mūsu organisma pašattīrīšanās sistēmas strādā diezgan veiksmīgi arī ikdienā.

Taču ir vēl kaut kas, ko mēs visi labi zinām.

Mans laiks mājsēdē paiet, vadot online prakses un piedaloties nu jau neskaitāmos online mācību kursos, kas mani iedvesmo un spārno tālākiem darbiem. Tas, kas mani nemaz nespārnoja, bija nesenais online #detox kongress Vācijā ar desmitiem dažādu nozaru lektoriem, kas runāja par visiem iespējamiem veidiem, kādos tiek piesārņoti mūsu ķermeņi. Arī tad, ja neko ļaunu nedomādami un neko sev ļoti pāri nedarīdami, vienkārši dzīvojam mūsdienu vidē, mēs pamazām indējamies.

Vairākas dienas pēc kārtas klausoties par visu, kas mūsu organismos uzkrājas, dzīvojot pat relatīvi veselīgu dzīvesveidu, patiešām nodomāju – varbūt ir labāk to tik sīki un smalki nezināt. Jeb zināt mēreni un mazliet. Pietiek zināt faktu, kuru mēs visi jau tāpat labi zinām – pilnīgi viss, sākot no gaisa, beidzot ar zemi, ūdeni, ēdienu, kosmētiku, sadzīves līdzekļiem, ir piesārņots. Viss, ko lietojam, ķermenī atstāj galaproduktus un nogulsnes.


Pārāk iedziļinoties, kļūst neiespējami ieliet sev ūdeni kafijai no krāna, apēst dienišķo riekstu devu, nerunājot par veikalā pirktu maizīti vai biezpienu. Pārāk rokoties un iedziļinoties, ir iespēja kļūt par fanātiķi.

Es esmu par līdzsvaru un skaidro saprātu. Fanātiska attieksme pret uzturu, elektrosmogu un visām pārējām ietekmēm, kurām neglābjami esam pakļauti, izraisa tik daudz trauksmes un baiļu, ka pastāv iespēja pazaudēt dzīvesprieku un dzīvesspēku. Mēģinot iegaumēt visu vielu maiņas galaproduktu, toksīnu, inžu, smago metālu, elektrosmoga un citu ārējo ietekmju zinātniskos terminus, pastāv iespēja kļūt par noskumušu vai agresīvu cilvēku, kurš pamazām sāk mācīt arī citus par to, cik viss ir indīgs un kaitīgs.

Bet mēs jau tāpat zinām, ka dzīvot ir kaitīgi.

Tas, ko mēs reāli varam darīt, ja gribam saviem ķermeņiem palīdzēt atjaunoties dziļāk un pamatīgāk – mēs varam ķerties pie dažādiem paņēmieniem, kas to veicina. Sākot ar uztura izmaiņām saprāta robežās vai speciālista pavadībā un beidzot ar mērķtiecīgu ķermeņa attīrīšanu. Gan ikdienā, gan reizēm – kūres vai kursa veidā.bottom of page