top of page

Piere ir pēdu turpinājums jeb cīsiņu virtenes mūsu ķermenī

Arī dažādās sejas prakšu studijās mēs atkal un atkal studējam miofasciālās ķēdes ķermenī. “Mio” ir muskuļi. Fascija ir dažādi saistaudi. Stāsts ir par to, ka mūsu ķermenī viss ir iepakots, telpisks un saistīts. Vienā ķēdes galā pavelk, otrā galā kustas. Vienā ķēdes galā blokāde, citā ķermeņa vietā sāpes vai disfunkcija.


Miofasciālā ķēde ir kā cīsiņu virtene. Plēve ir fascija, cīsiņš ir muskulis. Un viena tāda “cīsiņu virtene” stiepjas pa ķermeņa aizmuguri no pēdām, pāri ikriem, augšstilbiem, gurniem, mugurai, kakla aizmugurei, pāri pakausim, līdz pat uzacīm.

Un tas, kādā kondīcijā un novietojumā atrodas mūsu pēdas, nosaka to, cik bieži mums sāp vai nesāp mugura vai galva. Pēdu veselība nosaka arī to, kas notiek ar mūsu smukajām pierītēm – vai tās ir gludas un paceltas (liftings), vai saspringušas un rievainas. To nosaka arī dažādi citi faktori, par kuriem uzrakstīšu citreiz.

Sejas prakses nav atraujamas no visa pārējā ķermeņa praksēm. Ķermeņa stājas turēšanas, ķermeņa stiepšanas un drenēšanas prakses ietekmē to, kā izskatās mūsu smukās sejiņas! Vingrināt un masēt tikai seju var, bet tam būs īslaicīgs efekts. Reizēm vēlamā efekta nebūs nemaz.

Taču – kopā ar nepieciešamajām ķermeņa praksēm sejas vingrināšanas prakses dos redzamu efektu! Seja būs skaistāka – jaunāka, svaigāka, tvirtāka, pacelsies nošļukušie un atslābs pārspringšie muskuļi un fascijas. Turklāt, to ir iespējams koriģēt pilnīgi jebkurā vecumā!

Comments


bottom of page