top of page

Ko mums patīkamu un vērtīgu dod sejas joga

Šodien ar prieku turpinu atbildēt uz jautājumiem un stāstīt – kāpēc ir vērts darīt un ko mums patīkamu un vērtīgu dod sejas joga?


Vispirms ir vērts darīt vienkārši tāpēc, ka sievietes bieži vien grib būt smukas, un tāpēc, ka viņas grib izskatīties tikpat jauneklīgi, cik jūtas iekšēji. pilnīgi jebkurā vecumā.

Ko sejas jogas skaistumprakses (vingrinājumi, pašmasāžas, limfodrenāžas) izdara ar mūsu sejām ar zinātniski-anatomisku piesitienu?

Ja mēs regulāri praktizējam sejas jogu, kombinējot to ar citām praksēm, tad tā:


VEICINA LIMFRITI un ATTECI

Ar gadiem limfrite palēninās, un no rītiem visā sejā var būt izveidojusies tūska – pieceļamies aizpampušas kā pēc svinībām, lai gan svinības nav bijušas. Vai ir redzami maisiņi ap acīm, kas ilgi negrib "iet prom". Sejas pašmasāžas un sejas jogas vingrinājumi labi palīdz ar to visu tikt galā saviem spēkiem. Ir cilvēki, kam limfrite ir pasīva jau kopš jaunības. Es piederu pie viņiem.


STIMULĒ ĶERMEŅA PAŠATTĪRĪŠANĀS PROCESUS

Limfrite, kopā ar asinsriti, darbojas kā “apkopējas” un “atkritumu aizvācējas”, kuru darbību ir iespējams būtiski stimulēt un aktivizēt. Gan sejā, gan visā ķermenī. To arī darīsim.


TRENĒ SEJAS MUSKUĻUS – VAIRO TVIRTUMU un ATJAUNO MUSKUĻU MASU

Ar gadiem sejas muskuļi, tāpat kā muskuļi visā ķermenī – atslābst, zaudē tonusu, zaudē masu, “sašļūk” un, pateicoties gravitācijai, slīd uz leju, līdzi velkot arī ādu. Ar vingrinājumu palīdzību situāciju, kas ir dabiska novecojot, tomēr varam jūtami un redzami uzlabot.


STIPRINA un PADARA ELASTĪGUS SAISTAUDUS, FASCIJAS

Ar gadiem fascijas sejā, tāpat kā visā ķermenī, zaudē mitrumu, spriegumu un elastību. Tās izžūst, un, atkarībā no ķermeņa vietas, kļūst pārāk irdenas vai pārāk stīvas, savelkas ap muskuļiem un piedalās nošļucināšanās, bumbuļainības un sakrunkošanās procesā.


MAZINA KRUNCIŅAS

Iepriekš aprakstītie procesi ir tie, kas atbild arī par kruncuņu veidošanos dažādās sejas daļās. Regulāri praktizējot, krunciņas ir iespējams padarīt neizteiksmīgākas un pavisam svaigās un vēl seklās – “izgludināt”.


ATJAUNO KAULU MASU

Pašmasāžu prakse veicina jau pieminēto limfriti, kolagēna un elastāna veidošanos saistaudos. Un spēcīgākas pašmasāžas veicina arī osteoblastu aktivitāti kaulaudos. Tās ir gudras šūnas, kuras atbild par aktivitāti kaulos. Arī kaulu masa visā ķermenī un sejā ar gadiem pamazām sarūk, bet, kaulus audus stimulējot, rukšanu var aizkavēt un pat vērst uz labu.


Vienkārši sakot – regulāra sejas jogas un pašmasāžu prakse redzami uzlabo izskatu – “savelk visu vietā” un vienlaikus atslābina.

Vēl ir sejas jogas patīkamie blakusefekti:

tā uzlabo pašsajūtu un garastāvokli, prakse patīkami atslābina, padziļina kontaktu ar sevi un paaugstina ķermeņa apziņu līdz šim vēl neapzinātās vietās


Prakse var palīdzēt mazināt vai atbrīvoties no stresa izraisītām galvas sāpēm. Paātrināt atbrīvošanos no iesnām un “aizlikta” deguna.

Prakses iespaidā iespējams atbrīvoties no uzkrātām emocijām, kuras “iekapsulējušās” sejas muskuļos vai fascijās.

Daudzas sejas jogas procedūras nāk no Tradicionālās Ķīniešu Medicīnas (TĶM), kura visus sastrēgumus fiziskajā ķermenī apskata arī smalkā plānā – meridiānos. Vienkāršāk sakot – prakses veicina arī enerģijas aizsprostojumu atvēršanos un plūsmas atjaunošanos meridiānu sistēmā.

VAI, TAISOT PAŠMASĀŽAS un SEJAS JOGU, BŪS IESPĒJAMS ATKAL IZSKATĪTIES KĀ 20 GADU VECUMĀ?

Nē, tas nebūs iespējams. Taču, ja sejas joga, tāpat kā visa ķermeņa prakses kļūst par ikdienas rutīnu un mūža projektu, tā redzami izmaina izskatu un patiešām dažus gadus paņem nost! Izskats mainās redzami, tāpat kā redzami mainās pārējā ķermeņa aprises, ja viņš tiek apzināti darbināts un stiepts.


Comments


bottom of page